تصفیه هوا

محصولاتنمایش همه


تصفیه کننده هوا سایا Compact Blue Sky

8,670,000 تومان
اطلاعات بیشتر


تصفیه هوا پارس خزر سایامدل 602

اطلاعات بیشتر

همان گونه که زندگی در شهر از مزایای زیادی برخوردار است، اما با مشکلاتی نیز همراه میباشد که از مهمترین آنها آلودگی هوا است.
معمولا وقتی سخن از آلودگی هوا میشود، اکثر افراد از آلودگی ناشی از ماشین و اتوبوس و درکل آلودگی خارج از منزل یاد میکنند. این در حالیست که آلودگی داخل منزل، به مراتب بیشتر از آلودگی خارج از آن است.

آلودگی هوا

آلودگی هوا ترکیبی بیچیده از دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد و ازن است و از خطرات تهدیدکننده آن میتوان به آسم، آلرژی، آریتمی، فشار خون بالا و … اشاره کرد.
از این رو به خودتان و اعضای خانوادتان کمک کنید تا راحت تر نفس بکشید و عزیزان خود را از ابتلا به بیماری های ناشی از آلودگی هوا نجات دهید. بهترین راه مقابله با این خطر از بین بردن منابع آلاینده است که این کار از طریق تهویه خانه صورت می پذیرد. اگر قصد خرید تصفیه کننده هوا دارید، با میون بر همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

دستگاه تصفیه کننده هوا چیست؟

دستگاه تصفیه هوا، دستگاهی است که موجب از بین رفتن آلاینده های موجود در هوا ویروس و باکتری و بوی بد میشود. این دستگاه تنها میتواند هوای داخل یک فضای بسته (مثل یک اتاق) را تصفیه کند و به پاکیزگی گرد و غبار و پرز فرش و میکروب ها می پردازد. از انواع دیگر این دستگاه، میتوان به مدل گردنی برای مصارف شخصی و یا تصفیه هوای داخل خودرو اشاره کرد.
استفاده از دستگاه تصفیه هوا خطر ابتلا به بیماری های ناشی از آلودگی هوا نظیر ایسکمیک قلب، بیماری انسداد ریوی مزمن، سرطان ریه، التهاب لوله های تنفسی و … را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

دستگاه تصفیه هوا

مطالعات نشان می دهد که استفاده از دستگاه تصفیه هوا کمک شایانی جهت از بین بردن مشکلات ناشی از آلودگی هوا میکند. با میون بر همراه باشید تا بیشتر با اهمیت این دستگاه آشنا شویم.

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه کننده هوا:

  • حفظ سلامتی

اولین و مهمترین دلیل استفاده از این دستگاه حفظ سلامتی است. همانگونه که در بالا اشاره کردیم متاسفانه آلودگی هوای داخل فضای بسته، بیشتر از فضای باز است اما استفاده از یک دستگاه تصویه هوای با کیفیت قطعا کمک زیادی به کاهش آلودگی خواهد کرد.
میون بر به شما دستگاه تصویه کننده هوا مدل سایا و پارس خزر (این دوتا لینک بشه صفحه خرید مدلشون) را پیشنهاد میکند که میتواند تا 99 درصد از آلودگی محیط را تصفیه و پاکسازی کند.

دستگاه تصفیه هوا

  • بهبود کیفیت خواب

میدانیم که آلودگی و گرد و غبار تاثیر بسزایی در بروز علائم حساسیت های تنفسی دارد. هنگام تشدید این علائم فرد همواره با آبریزش بینی، تنگی نفس، سرفه، احساس فشار و تنگی قفسه سینه همراه خواهد بود. وقتی آلرژن ها وارد بینی شوند به تحریک مجرای بینی می پردازند و علائم ناراحت کننده مانند مواردی که در بالا ذکر شد را بروز می دهند. این علائم در شب بیشتر میشود و در نهایت باعث می شود شما خوابتان را از دست بدهید و یا خوابی با بازدهی ضعبف داشته باشید. خواب نامناسب باعث خستگی و کسالت در روز می شود و فرد یک دوره تکراری و خسته کننده را تجربه خواهد کرد.
متوجه شدیم که هوای پاک و به دور از آلودگی چقدر در زندگی ما نقش دارد. بهترین راهکار برای تنفس هوای پاک، استفاده از یک دستگاه تصفیه کننده هوای با کیفیت است.

  • افزایش بازدهی و محافظت از سلامتی کودکان

آلودگی هوا از جدی ترین خطراتی است که کودکان را تهدید میکند. از آنجا که تنفس کودکان از بزرگسالان بیشتر است، حجم ورودی آلاینده ها به ریه آنها بیشتر است و بیشتر در معرض آلودگی هستند.

انواع دستگاه تصفیه هوا بر اساس نحوه فیلتراسیون:

1. فیلتراسیون غیر فعال (Passive)

فیلتراسیون پسیو یا فیلتر غیرفعال، هوای محیط را با کمک فن های تعبیه شده به داخل دستگاه وارد می کند. هوا از انواع فیلترهای پالایش شده عبور می کند. آنگاه هوای بدون آلودگی را از سمت دیگر دستگاه خارج می نماید. این روش در فرایند تصفیه هوا، هیچ گونه آلودگی مضری را تولید نمی کند. در این نوع از فیلتراسیون از سه نوع فیلتر برای تصفیه هوا استفاده میشود. شامل: فیلتر اولیه فیلتر هپا و فیلتر جاذب کربن.
فیلتر پسیو، تنها ذرات معلق را درون فیلترهای دستگاه گیر می اندازد.

دستگاه تصفیه هوا

2. فیلتراسیون فعال (Active)

در فیلتراسیون اکتیو یا فیلتر فعال، علاوه بر اینکه فیلتراسیون غیرفعال در دستگاه تصفیه کننده هوا انجام می شود، هوای محیط را برای از بین بردن ذرات آلاینده یونیزه نیز می کند. ذرات یونیزه شده به دلیل سنگین شدن روی کف محیط رسوب می کنند.
با این حال این فرآیند علاوه بر حذف آلودگی هوای محیط، باعث تولید گاز ازن نیز می شود که برای سلامتی افرادی که تحت تاثیر این گاز هستند بسیار خطرناک است. و آگاه باشید در صورت تماس مستقیم در غلظت بالا یا زمان طولانی با این نوع گاز، عواقب و عوارض جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. در این روش هوا بواسطه تغییر دادن ماهیت ذرات آلاینده تصفیه می گردد. نگهداری از این دستگاه ها نیز هزینه هایی به همراه دارد. بطور مثال لامپ UV اگر بعد از 2 سال تعویض نشود، شدیدا ضعیف می شود.

دستگاه تصفیه هوا

سخن پایانی

این روز ها همه ما درمعرض آلودگی هوای شدید قرار داریم. نظر به اینکه آلودگی هوای داخل خانه بیشتر از خارج آن است، وجود یک دستگاه تصفیه هوا در هر خانه ای الزامی است. اما نه هر دستگاهی!

پیشنهاد میون بر به شما خرید دستگاه تصفیه کننده هوا مدل سایا و پارس خزر که از با کیفیت ترین مدل های موجود در بازار هستند میباشد. برای کسب اطاعات بیشتر با میون بر همراه باشید و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید