اکثر ما هر روز یا حداقل هر چند روز یکبار لباس را اتو می کنیم. اتوی فعلی ما ممکن است کیفیتی را که می‌خواهیم به ما ندهد، یا شاید آهن فعلی شما شروع به ایجاد مشکل کرده است. استفاده از چنین اتویی خسته کننده است، به خصوص زمانی که لباس های زیادی برای اتو کردن دارید. داشتن اتوی مناسب می تواند این کار را ساده و بی دردسر کند. امروزه انواع زیادی از اتو در دسترس است، از اتوهای قابل حمل برای مسافران، اتوهای سبک برای مصارف خانگی تا اتوهای سنگین برای خشکشویی ها و خیاطی ها. انواع مختلف اتو ویژگی های خاص خود را دارند و انتخاب مناسب آن بسیار مهم است. اگر قصد خرید اتوی جدید را دارید،  مقاله راهنمای خرید اتو را تا انتها مطالعه فرمایید.

راهنمای خرید اتو

 

اتوهای خشک

اولین نوع اتو در مقاله راهنمای خرید اتو اتوهای خشک ابتدایی ترین آنها هستند و معمولاً بسیار ارزان هستند. آنها سبک وزن می باشند و کنترل های اولیه دارند. هنگام اتو کردن لباس ها با اتو خشک، باید مقدار کمی آب روی لباس بپاشید تا بهترین پرس را داشته باشید. اگر نیاز به اتو کردن بسیار کمی دارید، مدل‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در اینجا بررسی کنید.

راهنمای خرید اتو

 

اتوهای بخار

این اتوها پرس نرم تری ایجاد کرده و به رفع چین و چروک روی پارچه های نخی و کتان کمک می کنند. اتوهای بخار دارای یک وان آب کوچک در داخل هستند که برای مرطوب کردن لباس ها در حین فشار دادن، بخار تولید می کند. این نوع اتوها کمی گرانتر از اتوهای خشک هستند. علاوه بر این عملکردها، اتوهای بخار دارای ویژگی هایی مانند خاموش شدن خودکار، مکانیزم خود تمیز شوندگی، حفاظت ایمنی بیش از حد گرما و… هستند. با این حال، این ویژگی ها ممکن است با مارک ها و مدل ها متفاوت باشد.

راهنمای خرید اتو

 

اتوهای قابل حمل

این نوع اتو مخصوص مسافران مکرر است که می خواهند لباس هایشان همیشه بدون چروک ظاهر شود. در مقایسه با اتوهای استاندارد، آنها کوچکتر، سبکتر هستند و به راحتی در کیف یا چمدان حمل می شوند. اتوهای قابل حمل در دو نوع خشک و بخار وجود دارند. برخی از اتوهای قابل حمل حتی بدون سیم هستند که استفاده از آنها را راحت می کند.

راهنمای خرید اتو

  • طراحی و ساخت

اتوها از پلاستیک سخت و فلز ساخته شده اند. هنگام خرید اتو، مهم ترین نکته ای که باید در نظر بگیرید اندازه دسته آن است. دسته‌ای که برای دست‌های کوچک خیلی بزرگ است، زمانی که نیم ساعت تا یک ساعت وقت خود را صرف اتو کردن می‌کنید، ناراحت‌کننده است. طرحی را انتخاب کنید که برای شما راحت باشد.

  • وزن

اتوهایی با پایه های فلزی بزرگ بسیار سنگین تر هستند. اکثر مدل های جدیدتر سبک وزن هستند و بار زیادی روی بازوی شما وارد نمی کنند. هنگام خرید اتو، می توانید این مورد را در نظر بگیرید تا ببینید آیا اتویی که می خرید راحت است و به راحتی بلند می شود یا خیر. اتوهای بخار می توانند کمی سنگین تر از اتوهای خشک باشند. اما مزیت آن این است که نیازی به فشار زیادی در هنگام اتو کردن نیست.

  • توان و وات

هنگام خرید اتو، به یاد داشته باشید که وات بالاتر، عملکرد بهتری دارد. این بدان معنی است که اتوی با قدرت بالا واقعاً سریع گرم می شود و به رفع چین و چروک روی لباس کمک می کند. لازم به ذکر است که اتوهای با وات بالاتر گران‌تر هستند.

انواع کفی

کفی به عنوان صفحه حرارتی نیز شناخته می شود که در قسمت پایین نصب می شود. هنگام انتخاب اتو، مطمئن شوید که یک کفی پهن تر با سر نازک و دستکاری شده انتخاب کنید. این کمک می کند تا سطح بیشتری روی پارچه پوشانده شود و به چین های محکم و زیر دکمه ها برسد. مهمترین چیزی که باید بررسی شود، فلز کفی است. به طور معمول، چهار فلز مختلف کفی وجود دارد:

  1. کفی آلومینیومی

اتوهای دارای کفی آلومینیومی به خوبی گرم می شوند، اما پس از سال ها استفاده می توانند روی سطح آن خراش ایجاد کنند. صفحه آلومینیومی پس از اتو کردن تعداد زیادی لباس به راحتی چسبنده می شود و به سختی تمیز می شود.

  1. کفی سرامیکی

اتوهایی با این سطوح بادوام هستند و به توزیع یکنواخت گرما کمک می کنند. اتوهای دارای کفی سرامیکی روی هر نوع پارچه ای صاف هستند و تجربه اتو کردن خوبی را به شما می دهند.

  1. کفی نچسب

یک سطح کفی نچسب است که باعث کاهش چسبندگی لباس ها در هنگام اتو می شود. نگهداری و نظافت این نوع اتوها با استفاده از ماده پاک کننده بسیار کمی آسان است.

  1. کفی استیل ضد زنگ

اتوهای دارای کفی استیل ضد زنگ بادوام، بدون خوردگی و ضد خش هستند. آنها به اتو کردن آسان و بی دردسر کمک می کنند.

مخازن آب با قابلیت پر کردن آسان

بیشتر اتوهای بخار یک مخزن آب کوچک در داخل دارند. می توانید آب را از طریق یک سوراخ کوچک نزدیک دسته پر کنید و روی آن را بپوشانید تا از ریختن آن جلوگیری شود. برخی از اتوها دارای مخزن آب شفافی هستند که در عین پر شدن و جلوگیری از سرریز شدن سطح آب به شما اطلاع می دهد. علاوه بر این، مدل هایی با مخازن آب قابل جابجایی وجود دارد که به راحتی آب را دوباره پر می کنند. حتی در صورت نیاز می توانید این مخزن کوچک آب را مرتباً تمیز کنید.

ضمانتنامه

گارانتی ارائه شده در اتو از برندی به برند دیگر متفاوت است. اکثر برندها دو سال گارانتی ارائه می دهند در صورت خرابی یا خرابی محصول ممکن است تعمیر یا تعویض شود. برای جزئیات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط گارانتی، می‌توانید با شخصی که محصول را به شما می‌فروشد صحبت کنید یا آن را در سایت رسمی برند بررسی کنید.

اگر به دنبال خرید اتوی جدید هستید، امیدواریم اطلاعات مقاله راهنمای خرید اتو به شما کمک کرده باشد. برای مشاهده انواع مختلف اتو از سایت میون بر دیدن فرمایید و یا برای آشنایی بیشتر با محصولات، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.